Новини світу. 18 березня. Світова економіка відступила від краю прірви і показує ознаки відновлення в єврозоні та США, але високий рівень держборгу в розвинених країнах і зростання цін на енергоресурси залишаються ключовими факторами ризику.

Оптимізм не повинен викликати помилкового відчуття безпеки

Таку думку висловила глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, виступаючи в Пекіні.

“Світова економіка може перебувати на шляху до відновлення, але права на помилку немає і простір для маневру сильно обмежений”, – сказала Лагард.

Вона звернула увагу на поліпшення макроекономічних показників в США і на зусилля Європи по боротьбі з грецькою борговою кризою як на докази правильності обраного міжнародним співтовариством курсу на протидію кризі.

За її словами, “завдяки спільним зусиллям світова економіка відступила від краю прірви і у тепер є причини бути більш оптимістичними”. “Однак оптимізм не повинен викликати помилкового відчуття безпеки. Як і раніше існують масштабні економічні та фінансові виклики, з якими ми повинні справитися”, – підкреслила глава МВФ.

Лагард звернулася до розвинених країн із закликом продовжити проводити збалансовану податкову політику, реформи фінансового сектора, а також структурні та інституціональні реформи. Країни, що розвиваються, за її словами, повинні зберігати високі темпи економічного зростання, однак при цьому не допускати “перегріву” економіки.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.