Новини України. 2 березня. Суддя Сергій Вовк, якого звинувачують у винесенні “неправосудних рішень” у цивільних справах, в разі доведення його провини може сісти на 5 років.

Сергій Вовк
Суддя Вовк порушує закон

Як повідомляє Цензор.НЕТ, прокурори вважають, що суддя шахраював, приймаючи рішення в ряді цивільних справ. І вимагають ще раз переглянути наявні у них факти.

Слідчі зацікавилися Вовком через справу про землю. У курортній Одещині 5 років тому завдяки його рішенням земельні ділянки в зоні відпочинку перейшли в приватні руки. Рішенням суду там дозволили будувати котеджі.

Слідчі тоді вирішили, що рішення завідомо неправосудне. Тому що цією справою повинні займатися не в Києві, а Одесі. А змінювати призначення землі повинна місцева влада, а не столичний суддя. На перше засідання у Верховному суді ні Вовк, ні його адвокати не прийшли.

Свого часу кримінальну справу вони оскаржили, і її закрили. Втім, Генпрокуратура подала протест до Верховного Суду. Більше року Верховний Суд за цю справу не брався. Пояснювали це через судову реформу, яка позбавила їх можливості займатися подібними справами. Нещодавно повноваження їм повернули. Але рішення прийняли тільки сьогодні – через кілька днів після того, як Вовк оголосив вирок Юрію Луценко.

Тепер судді повинні ще раз перевірити докази слідчих. І встановити, чи були дії Сергія Вовка завідомо неправосудними. Відповідальність за такий злочин – до 5 років в’язниці.

Нагадаємо, 27 лютого, двоє суддів на чолі з Вовком визнали Юрія Луценка винним в скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років в’язниці з конфіскацією майна. Також Луценко повинен виплатити штраф у розмірі 643 000 гривень. Крім того, його позбавили звання держслужбовця першого рангу і права займати державні посади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.