Новини світу. 25 березня. Вибори президента Південної Осетії проходять у відповідності з європейськими демократичними стандартами.

Міжнародний спостеріагч називає вибори в Осетії європейськими

Таку думку висловив представник європейських спостерігачів, секретар французької парламентської партії “Радикальні Ліві” Олів’є де Крок.

За його словами, у виборчій системі Південної Осетії існують положення, які відрізняють південноосетинські вибори навіть від виборів у Франції. Наприклад, наявність графи “проти всіх”, яка дозволяє більш справедливо відобразити волевиявлення громадян.

“Судячи по тому, що я побачив, я можу сказати, що вибори відповідають європейським демократичним стандартам. Коли я побачив наявність у виборчих бюлетенях наявність графи “проти всіх”, я був приємно здивований. Вона відкриває виборцям ширші можливості для свого волевиявлення. Хочу зазначити, що на виборах у Франції така графа, на жаль, відсутня “, – цитують Олів’є де Крока “Вести”.

У Південній Осетії в неділю проходять повторні вибори президента. У них беруть участь чотири кандидати. Обраним вважатиметься кандидат, який одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Вибори визнаються недійсними, якщо в них візьме участь менше половини виборців, внесених до списків для голосування.

Вибори президента республіки, які відбулися 27 листопаді 2011 року закінчилися безрезультатно. В той день пройшов другий тур, в якому в боротьбі з главою МНС Південної Осетії Анатолієм Бабаловим велику частину голосів набрала південноосетинський міністр освіти Алла Джиоєва. Однак в ЦВК знайшли якісь порушення і визнав вибори недійсними. Незважаючи на протести Джиоєвої і її прихильників, Центрвиборчком відмовився скасовувати своє рішення.

На 10 лютого була запланована інавгурація Джиоєвої на посаду президента. Але за день до цього опозиційний політик потрапила в реанімацію з гіпертонічним кризом після того, як її спробували доставити на допит в генпрокуратуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.