Новини світу. 9 березня. Найбільші в світі виробники газованих напоїв – компанії Сoca-Cola і PepsiСo змінюють рецептуру, щоб не допустити розміщення на пляшках попередження про небезпеку виникнення ракових захворювань.

Немає жодних доказів, що речовина загрожує здоров'ю людей

Ці зміни пов’язані з тим, що американський штат Каліфорнія недавно включив в список канцерогенних речовин 4-метілімідазол, який використовується в карамельному барвнику для пепсі-коли і кока-коли.

Однак Сoca-Cola і PepsiСo наполягають, що новий рецепт буде застосовуватися на всій території США, і він допоможе підвищити ефективність виробництва напоїв.

«Хоча ми вважаємо, що такі зміни не пов’язані з якою-небудь загрозою для здоров’я людей, ми попросили постачальників карамелі піти на цей крок, щоб наші продукти не підпадали під вимогу про розміщення науково необгрунтованих попереджень», – сказала представник компанії Coca-Cola Діана Гарца-Чарланте.

В результаті одного з наукових досліджень було встановлено зв’язок 4-метілімідазола з виникненням ракових захворювань у мишей і щурів.

Однак немає жодних доказів того, що ця речовина становить небезпеку для здоров’я людей, вважає американська Асоціація виробників напоїв.

Американське Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів підкреслює, що для отримання дози 4-метілімідазола, введеної під час досліджень піддослідним мишам і щурам, людина повинна випити тисячу банок кока-коли або пепсі-коли.

На частку компаній Сoca-Cola і PepsiСo припадає майже 90% ринку газованих напоїв.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.