Новини України. 12 березня. Президент України Віктор Янукович вважає, що успіх реформи вищої освіти є спільною відповідальністю прем’єр-міністра Миколи Азарова і міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

Табачника не звільнятимуть

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке транслювалося вчора, 11 березня.

“Що стосується Табачника, там є і об’єктивні, і суб’єктивні причини. Тобто і нагнітання навколо цієї особистості, зайва політизація цього питання, вона існує. Але є і прорахунки. У тому числі, в питанні реформи, наприклад. Тут особисто прем’єр-міністр, я йому сказав, що ви, Микола Янович, будете особисто нести відповідальність за реформу вищої освіти, і якщо будуть які-небудь прорахунки, то ви, як кажуть, в обнімку підете разом з Табачником“, – заявив президент.

За словами Януковича, в окремих випадках Азаров відпрацьовував питання, що стосуються реформування вищої освіти, без участі Табачника.

У той же час президент відзначив, що на сьогоднішній день рішення з приводу звільнення Табачника не приймалося і він продовжуватиме працювати.

Як повідомлялося, в лютому Кабінет міністрів висловив намір внести до Верховної ради законопроект про вищу освіту, замінивши той, який вже знаходиться в парламенті. Азаров вважає за необхідне передбачити в даному законопроекті розділ по боротьбі з корупцією.

28 грудня 2011 в Раді був зареєстрований законопроект Кабміну № 9655 про вищу освіту, який передбачає, зокрема, збільшення терміну навчання за програмою магістра. Документ також передбачає ліквідацію рівнів акредитації (I-IV) і введення акредитації вищих навчальних закладів за типами: університет, академія, коледж, професійний коледж.

Передбачено також, що розмір стипендії студентів не може бути менше встановленого прожиткового мінімуму, а розмір оплати за навчання студентів на платній основі за договорами не може змінюватися протягом усього строку дії договору.

Джерело Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.