Новини світу. 12 березня. Громадяни Швейцарії на референдумі в неділю висловилися проти збільшення щорічної оплачуваної відпустки з чотирьох тижнів до шести.

Швейцарія, Женева
Жителі країни не проголосували за збільшення канікул

Точні цифри поки не підраховані, проте місцеве телебачення повідомило, що дві третини швейцарців, які брали участь в голосуванні, висловилися проти продовження відпустки, і ні в одному з 26 швейцарських кантонів захід не отримав підтримки більшості населення. Як відзначають аналітики, швейцарці прислухалися до аргументів противників збільшення канікул, які застерігали, що це призведе до збільшення витрат роботодавців і створить більший тиск на економіку.

11 березня в Швейцарії проходили й інші референдуми як федерального, так і місцевого рівня. Зокрема, громадяни вирішили, що доходи від лотерей та азартних ігор повинні надходити на спортивні, культурні та соціальні проекти або на захист навколишнього середовища. За цю поправку до конституції висловилися 87 відсотків голосуючих.

Швейцарці також обмежили розмір житлового фонду курортних селищ, який можна продавати під друге житло. У кожному населеному пункті кількість нерухомості, використовуваної в рекреаційних цілях, не повинна перевищувати 20 відсотків. Ця міра була не настільки популярна – за неї проголосували трохи більше половини виборців, а кантони на півдні країни висловилися категорично проти обмежень.

Тим часом жителі Женеви, де знаходяться штаб-квартири багатьох міжнародних організацій і постійно проходять різного роду акції, вирішили посилити правила проведення масових заходів. Тепер за неузгоджену акцію або за порушення порядку під час мітингу або ходи організаторам доведеться заплатити штраф у розмірі до 100 тисяч франків (близько 110 тисяч доларів).

У Цюріху проголосували за перенесення кварталу “червоних ліхтарів” за межі житлових районів і за організацію там парковок, гаражів та іншої інфраструктури. Переїзд повій підтримали трохи більше половини жителів міста. Проституція в Швейцарії легалізована і регулюється державою.

Багато законів Швейцарії з’явилися в результаті референдумів.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.