Новини здоров’я. 8 березня. Люди, що перенесли операцію на серці, мають в три рази більше шансів на виживання і видужання, якщо у них є турботливий партнер – на відміну від товаришів по нещастю, не обтяжених узами шлюбу.

Чоловіки піклуються про своїх хворих дружин не гірше, ніж дружини про своїх чоловіків

«Шлюб значно підвищує шанси на успішне одужання після серйозної операції на серці, причому, незалежно від того, чи є пацієнт чоловіком, або жінкою», – зазначили вчені з університету Еморі, США.

Особливо критичними є перші три місяці після операції, коли пацієнтові вкрай необхідна підтримка близьких людей. «Захисний» вплив шлюбу на здоров’я пацієнта-сердечника спостерігалося до п’яти років після оперативного втручання.

Вчені вважають, що їх висновки ще раз підкреслюють важливість ролі чоловіка або дружини, коли людина переживає серйозні проблеми зі здоров’ям. Цікаво, що чоловіки піклуються про своїх хворих дружин не гірше, ніж дружини про своїх чоловіків.

Шлюб давно пов’язують з тривалістю життя. Як показують наукові дані, вдови, люди, що ніколи не перебували у шлюбі або розлучені люди живуть менше, ніж їх одружені і заміжні однолітки.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.