Новини світу. 15 березня. Нижня палата законодавчих зборів Вісконсіна прийняла законопроект, який зобов’яже школи штату на заняттях зі статевого виховання вказувати на перевагу стриманості, а не контрацепції.

Американці вважають, що підліткам краще стримуватися

Конгресмени схвалили законопроект 14 березня 60 голосами проти 34. Школи отримають можливість проводити такі заняття, на яких буде говоритися тільки про утримання як про єдиний надійний спосіб запобігти небажаній вагітності і вберегтися від венеричних захворювань. Проводити заняття в даний час заборонено відповідно до закону, прийнятому демократами в 2010 році.

Нинішній законопроект підтримують республіканці, демократи виступають проти нього. У 2011 році такий законопроект схвалила верхня палата законодавчих зборів Вісконсіна, в якій більшість також належить республіканцям. Чи підпише цей законопроект губернатор-республіканець Скотт Волкер (Scott Walker), поки невідомо.

За словами автора законопроекту сенатора Мері Лазич (Mary Lazich), мова в ньому йде про вибір здорового способу життя.

Проти запропонованих заходів виступили низка організацій, що захищають права жінок, Медичне товариство Вісконсіна і департамент освіти штату. 13 березня кілька сотень людей влаштували акцію протесту біля будівлі законодавчих зборів. На думку супротивників законопроекту, його прийняття призведе до зростання числа вагітностей у підлітків і поширенню венеричних захворювань.

Тиждень тому в законодавчих зборах штату Юти прийняли ще більш жорсткий законопроект подібного роду. Відповідно до нього школярам зовсім не будуть розповідати про контрацепцію (законопроект, прийнятий у Вісконсині, залишає таку можливість). Губернатор Юти республіканець Гарі Герберт (Gary Herbert) поки не вирішив, чи буде він підписувати законопроект.

Згідно з даними, які наводить The Wall Street Journal, в даний час в 18 штатах і столичному окрузі Колумбія на заняттях зі статевого виховання потрібно обов’язково розповідати про контрацепцію. В 12 штатах розповідають лише про необхідність стриманості.

Проблема контрацепції залишається в США предметом постійних дискусій. Нещодавно скандал викликало рішення адміністрації Барака Обами зобов’язати всі установи, в тому числі релігійні школи та університети, включати в медичну страховку своїх співробітників препарати для жіночої контрацепції. Католицька церква виступає проти контрацепції. Обама був змушений піти на поступки і заявив, що оплачувати такі препарати для католицьких установ будуть страхові компанії.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.