Новини світу. 13 березня. Американському сержантові, що розстріляв мирних жителів в афганській провінції Кандагар, можуть бути пред’явлені звинувачення в злочинах, що передбачають в якості покарання смертну кару.

Після скоєного злочину сержант повернувся в казарму і зізнався в скоєному

Це не виключив міністр оборони США Леон Панетта.

Війна – це пекло, – сказав він в понеділок у бесіді з журналістами. – Такого роду події та інциденти будуть відбуватися, вони відбуваються на кожній війні. Це жахливі інциденти”.

Так шеф Пентагону прокоментував бійню, яку влаштував американський військовослужбовець зі складу Міжнародних сил зі сприяння безпеці в Афганістані (ІСАФ). Сержант, ім’я якого не називається, розстріляв 16 мирних жителів, в тому числі 9 дітей, в провінції Кандагар.

За словами міністра оборони, “це не перший випадок, і, можливо, він не буде останнім”. “Однак ми не можемо допустити, щоб ці події підривали нашу стратегію або нашу місію, в якій ми беремо участь”, – підкреслив він.

На питання, чи може в даному конкретному випадку розглядатися в якості покарання смертна кара, міністр оборони відповів ствердно. “Наскільки я розумію, в даних випадках це може розглядатися”, – додав він.

Шеф Пентагону повідомив, що, за наявними у нього даними, після скоєного злочину сержант повернувся в казарму і зізнався в скоєному.

Як повідомив журналістам представник адміністрації США, 38-річний сержант, який розстріляв мирних афганців у Кандагарі, раніше проходив лікування у зв’язку з “травматичним пошкодженням головного мозку”. Йдеться про інцидент, що стався в 2010 році в Іраку, де він тоді проходив службу: автомобіль, в якому знаходився зазначений військовослужбовець, перекинувся.

Однак, за словами представника адміністрації, поки ще рано говорити про зв’язок між отриманою травмою і трагедією в Кандагарі. В інтерв’ю Сі-Ен-Ен командувач Міжнародними силами сприяння безпеці в Афганістані генерал Джон Аллен відмовився коментувати цю інформацію, пославшись на проведене розслідування.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.