Новини світу. 2 березня. На саміті в Брюсселі лідери ЄС дали Сербії статус кандидата на вступ в союз, після того як Румунія зняла свої заперечення проти цього рішення.

Сербія, ЄС
ЄС прийняв Сербію

Президент Євросоюзу Херман Ван Ромпей назвав цей крок “значимим досягненням”.

За два дні до цього міністри закордонних справ ЄС рекомендували прийняти Сербію в члени спілки.

Белград пішов на ряд демократичних реформ, а також затримав і передав в руки міжнародного правосуддя декількох осіб, підозрюваних в скоєнні військових злочинів, чого вимагав ЄС.

Заявку на вступ до Євросоюзу Сербія подала у 2009 році.

Румунія зняла свої заперечення після того як було досягнуто компромісу з питання про права етнічних меншин.

Рішення про Сербію повинно було бути ухвалене ще у вівторок 28 лютого, але Бухарест заявив, що не дасть на це своєї згоди, поки не отримає гарантій щодо прав 30 тис. волохів, які говорять румунською мовою і проживають у Сербії.

У четвер дипломати обох країн підписали відповідну угоду, і президент Румунії Траян Базеску дав свою згоду на надання Сербії статусу кандидата.

Просування Сербії до вступу в Євросоюз прискорилося в минулому році, коли там були арештовані Ратко Младич і Горан Хаджич, обвинувачені в скоєнні військових злочинів.

Минулого тижня Белград пішов також на поступки щодо Косова. Він зняв, зокрема, свої заперечення проти участі Косова в регіональних організаціях на заході Балкан, в той же час продовжуючи відмовлятися від визнання незалежності цього колишнього сербського краю.

Джерело ВВС 

Сербія і Косово домовилися також про спільне адмініструванні свого кордону, де періодично спалахують конфлікти між миротворчими силами НАТО та місцевими сербами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.