Новини світу. 27 березня. Сербія не відмовляється від проведення своїх парламентських і місцевих виборів в краї Косово, як того вимагають деякі представники міжнародного співтовариства.

Косово
Сербія хоче провести вибори в Косово

Про повідомив міністр у справах Косово і Метохії уряду Сербії Горан Богдановіч.

“Ми продовжимо переговори з місією ООН, ОБСЄ, іншими міжнародними організаціями, щоб забезпечити безперешкодне проведення виборів в Косово і Метохії“, – заявив Богдановіч в опублікованому у вівторок інтерв’ю белградській газеті “Данас”.

Влада Сербії призначила на 6 травня проведення парламентських і місцевих виборів на всій території країни, включаючи Косово, албанська влада якого в односторонньому порядку проголосили незалежність у 2008 році. Але на території Косово сербська влада має вплив, по суті, тільки в місцях компактного проживання сербів, де і передбачається організувати голосування.

Проти проведення голосування в краї за сербським законодавством виступили місія ООН в Косово, Євросоюз, США та інші країни, які визнали самопроголошену республіку. Косовські албанці заявили також, що готові силою не допустити проведення цих виборів.

“Серйозність ситуації вимагає від нас враховувати всі факти. Без підтримки міжнародних місій на півдні краю важко організувати вибори, доставити виборчий матеріал; існують і ризики безпеки, загрози Пріштіни і албанських екстремістів. Це не відмовки для відмови від виборів, але їх потрібно мати на увазі при прийнятті рішення про їх проведення, щоб люди не піддавалися ризикам насильства”, – пояснив Богдановіч.

Міністр також повідомив, що теоретично, навіть якщо вибори в Косово і будуть скасовані, це не призведе до припинення роботи сербських органів влади. Він нагадав, що в 2001 і 2004 роках вибори в краї не проводилися і відбулися там тільки в 2008 році.

“Весь цей час сербська влада там діяла незалежно від того, відбулися вибори чи ні, тому ніхто не сумнівається і не побоюється, що сербські органи місцевого самоврядування в краї закриються”, – сказав Богданович.

Вважається, що сербська громада Косова може налічувати близько 130 тисяч осіб, населення всього краю складає близько двох мільйонів.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.