Новини технологій. 20 березня. Компанія Seagate оголосила про те, що їй першій в галузі вдалося продемонструвати можливість збільшення щільності зберігання інформації на магнітному диску до одного трильйона біт (1 Тбіт) на квадратний дюйм.

Вінчестер вміщатиме більше інфи завдяки нагріванню

Щільність зберігання даних на сучасних 3,5-дюймових вінчестерах місткістю 3 Тб становить близько 620 Гбіт/дюйм². Для 2,5-дюймових накопичувачів на 750 Гб цей показник дорівнює приблизно 500 Гбіт/дюйм².

Seagate експериментувала з методикою “магнітного запису за допомогою нагрівання” (Heat-Assisted Magnetic Recording, HAMR). Її суть зводиться до того, що поверхня магнітного диска в області запису нагрівається лазерним променем. Це дозволяє в кілька разів збільшити щільність зберігання даних і, отже, підвищити обсяг накопичувача. Причому нагрівання необхідне тільки в момент збереження інформації; зчитування здійснюється при звичайних температурах.

Seagate відзначає, що HAMR-диски першого покоління у формфакторі 3,5 дюйма зможуть вміщати до 6 Тб, а 2,5-дюймові накопичувачі – до 2 Тб. У перспективі ж можливий випуск вінчестерів ємністю до 60 Тб для настільних комп’ютерів і обсягом до 20 Тб для ноутбуків.

Впровадження технології HAMR, як очікується, почнеться в поточному десятилітті.

За матеріалами компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.