Новини світу. 19 березня. Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив найвищий рівень терористичної загрози в регіоні Південь-Піренеї.

Саркозі вводить найвищий стан готовності в районі, де стався теракт

Він направить в район 14 підрозділів поліцейського спецназу і жандармерії після нападу невідомого на єврейський коледж в Тулузі.

За словами Саркозі, виняткові заходи безпеки будуть прийняті в регіоні Південь-Піренеї та сусідніх департаментах.

“Будуть прийняті виняткові заходи безпеки в регіоні Південь-Піренеї та сусідніх департаментах. Я вирішив активувати антитерористичний план “Віжіпірат” червоного кольору. 14 підрозділів (поліцейського спецназу) CRS та мобільної жандармерії будуть забезпечувати безпеку регіону, поки злочинця не буде знешкоджено”, – сказав Саркозі журналістам після наради з прем’єр-міністром Франсуа Фійоном та керівництвом міністерств внутрішніх справ, юстиції та оборони.

Президент Франції заявив, що напад на коледж пов’язаний з убивством військових, який стався на минулому тижні в тій же частині Франції.

“Один і той же чоловік, одна і та ж зброя убила військових, дітей та викладача”, – заявив він.

За словами Саркозі, мотиви злочинця не зрозумілі: убиті в понеділок були євреями, вбиті раніше військові – мусульманами.

“Ми можемо думати, що (вбивцею) керує расизм і божевільна жага вбивства”, – сказав Президент.

План “Віжіпірат” з 2005 року – після теракту в лондонському метро – знаходиться на “червоному” рівні, що означає можливу загрозу теракту, тоді як “червоний” колір свідчить про достовірну загрозу. Крім постійного патрулювання вокзалів, аеропортів і туристичних зон військовими і силами безпеки, “червона” загроза передбачає захист громадських установ і забезпечення безперебійної роботи уряду.

Нагадаємо, в понеділок зранку невідомий під’їхав на моторолері до єврейського коледжу в Тулузі і почав стріляти по групі учнів, батьків і викладачів. Вбивця холоднокровно розправився з жертвами, потім зайшов у двір, переслідуючи дітей, після чого втік. Загинув 30-річний викладач, його двоє дітей у віці 3 і 6 років і 10-річна дочка директора коледжу. Важко поранений 17-річний підліток, який був доставлений в лікарню в Тулузі.

Ще раніше 11 березня і 15 березня невідомий, пересуваючись на моторолері, розстріляв одного військовослужбовця в Тулузі і двох військових у формі в місті Монтобан, розташованому в 50 кілометрах від Тулузи. Всі загиблі були магрибського походження.

За матеріалами РБК, NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.