Новини економіки. 14 березня. Введення економічних санкцій щодо Білорусі негативно позначиться на бізнесі країн єврозони, так як частка Євросоюзу в білоруському експорті становить до 39%.

Білорусь ЄС
ЄС не варто збільшувати санкції проти БІлорусі

Білорусь розраховує, що при ухваленні рішення про введення економічних санкцій, Євросоюз врахує інтереси бізнесу. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Білорусі Олександр Гур’янов.

Чиновник підкреслив, що Білорусь з жалем сприйме санкції економічного характеру з боку Євросоюзу.

«Особливо враховуючи, що ЄС сам постраждав від економічних проблем», – зазначив представник МЗС.

Крім того, чиновник заявив, що в разі введення санкцій постраждає і бізнес країн єврозони. Він нагадав, що між Білоруссю та ЄС налагоджені тісні і продуктивні торговельні відносини.

За даними міністерства, в 2011 році товарообіг склав $ 25 млрд з переважною часткою білоруського експорту. Сальдо для Білорусі в торгівлі з ЄС склалося позитивним в $ 7,5 млрд, а частка Євросоюзу в білоруському експорті порівняно з 2010 роком збільшилася з 30 до 39%.

Позитивна динаміка, за його словами, відзначалася в 2011 році і в області імпорту європейських товарів до Білорусі.

Більше того, підкреслив Олександр Гур’янов, в період кризи 2009-2010 рр.. Білорусь не припинила своїх торгових відносин з ЄС. І європейські підприємства, виживали завдяки контактам з Білоруссю.

Як повідомлялося, ЄС ввів нові санкції проти Білорусі, розширивши чорний список білоруських чиновників, яким заборонено в’їзд до Європи. Активи цих людей в країнах ЄС будуть заморожені. До цього в списку вже було понад 200 прізвищ посадових осіб, близьких до режиму Олександра Лукашенка.

Європарламент в січні 2011 року прийняв резолюцію про заборону в’їзду в Європу білоруським чиновникам (включаючи самого Лукашенка), суддям та керівникам силових структур, причетним до розгону демонстрації після виборів президента Білорусі 19 грудня. Протягом року санкції були неодноразово розширені.

Джерело Белапан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.