Новини здоров’я. 11 березня. Самотність може негативно відбитися на здоров’ї, попереджають учені із США.

Самотність погано впливає на здоров'я

Вони відкрили біологічні механізми, що зв’язують відсутність соціальних контактів зі здоров’ям і загальним фізичним станом.

Американські психологи з університету Чикаго зацікавилися, як самотність впливає на здоров’я людини. Вони прийшли до висновку, що соціальна ізоляція сприяє зниженню еластичності кровоносних судин, що, в свою чергу, призводить до підвищення тиску, рівня запалення в організмі, проблем з пам’яттю і навчанням. Навіть мушки дрозофіли, поміщені окремо від своїх побратимів, живуть менше і частіше хворіють.

На думку вчених, від самотності страждає імунна система. Вони виявили, що соціальна ізоляція міняє роботу генів. Так, у одинаків починали працювати гени, які пов’язані з активацією імунної системи і запальними процесами. У той же час у них «відключалися» гени, що беруть участь у захисті від вірусів і виробництві антитіл.

Самотність підвищує рівень гормону стресу кортизолу і збільшує кров’яний тиск, що є фактором ризику інсультів та інфарктів. Воно порушує роботу кровоносної системи, примушуючи серцевий м’яз перенапружуватися, і ушкоджуючи тим самим судини.

Крім цього, самотність погіршує сон: самотні люди часто прокидаються серед ночі і менше сплять. В результаті вони недостатньо відпочивають і страждають як фізично, так і психологічно.

Джерело Здравое

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.