Новини світу. 23 березня. Ініціативна група румунських громадських діячів виступила напередодні зі зверненням, в якому закликала «не довіряти дозвільним вигадкам деяких молдавських політиків про бажання України встановити свій вплив у Молдові.

Румунці впевнені, що Україні не потрібні території Молдови

Як заявив один з авторів звернення відомий в Румунії блогер Віктор Бербулеску, подібні твердження є провокаційними та шкідливими як для українців і молдаван, так і румунів.

«Такі особисті думки більше підходять для малограмотних людей, але аж ніяк не для людини, що вважається себе освіченим політиком», – сказав блогер.

Нагадаємо, що мова в даному випадку йде про інтерв’ю, даному популярному румунському виданню Jurnalul колишнім прем’єр-міністром Молдови Мірчею Друк. У ньому він підкреслив, що Україна нібито хоче розширити свої території за рахунок Придністров’я і Молдавії.

«Сьогоднішня тактика України – переробити Придністров’я, а потім захопити всю Бессарабію. Українці навіть не захотіли віддати нам в концесію частину порту Рені, щоб у нас був вихід до моря. Вони завжди бажали нас ізолювати, щоб здійснювати тотальний контроль», – сказав, зокрема, Друк.

Обурення румунських громадських діячів, крім іншого, викликав той факт, що інтерв’ю з цими висловлюваннями Мірчі Друк було опубліковане в бухарестському журналі. В даний час влада Румунії проводить політику «потепління» у відносинах з Україною, і, на думку ряду експертів, антиукраїнські заяви завдають цьому процесу шкоду.

Джерело Голос.ua 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.