Новини світу. 13 березня. В Румунії місцеві мешканці розтягують давньоримські руїни по частинах для того, щоб робити з них огорожі на своїх садових ділянках.

Руїни розтягнули на свої потреби

«Селяни використовують фортецю як джерело каменю. Наші румуни – будівельники від природи. Вони продовжують будувати паркани навколо своїх будинків з вкрадених з Сакадави каменів. Якщо нам не зробити кроки для захисту місця, вони скоро перенесуть усе древнє місто в свої сади. З гіркотою в серці доводиться бачити, як величезні валуни зі стін були винесені», – каже директор.

Археолог жалкує про те, що влада не покладе кінець розграбуванню стародавніх руїн. Габріель Кастера говорить про те, що йому все ще бракує грошей на реконструкцію музею.

Музей в Констанці вимагає близько 750 тисяч євро в рік на виплату зарплат для персоналу, але зараз є тільки 250 тисяч євро.

«Наш бюджет не покриває зарплати, однак нам доведеться знайти свої ресурси. В минулому році ми покрили 60% витрат, що надійшли від додаткової діяльності, головним чином від додаткових археологічних заходів», – сказав директор.
В даний час музей управляє 8 археологічними ділянками.

За матеріалами euromag

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.