Новини економіки. 26 березня. Експерти Росспоживнагляду прибули сьогодні до Києва для інспекції сироробних підприємств, які постачають свою продукцію на ринок Росії.

Експерти Росспоживнагляду прибули сьогодні до Києва

У державній ветеринарній та фітосанітарній службі України повідомили, що “делегація Росспоживнагляду безпосередньо їде з перевіркою на підприємства, яким було заборонено ввезення і реалізація вироблених ними сирів на територію РФ”.

В українському відомстві висловили жаль, що російські експерти “проігнорували відвідування” ветфітосанітарної служби.

Росспоживнагляд заборонив на початку лютого реалізацію молочної продукції семи українських підприємств: “Прометей” (Чернігівська область), “Пирятинський сирзавод” та “Гадячсир” (обидва – Полтавська область), а також Баштанського (Миколаївська область) та Лозівського (Харківська область) сирзаводів, Хмельницька маслосирбаза (Хмельницька область) та компанії “Бель Шостка Україна” (Сумська область). За заявами російської сторони, продукція цих компаній не відповідає технічному регламенту РФ, тому що містить рослинні жири.

У Києві відкидають ці претензії, підкріплюючи свої заяви висновками українських та міжнародних експертів. Перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський заявив днями, що сири, які поставляються на експорт, відповідають всім вимогам національного законодавства та не містять рослинних жирів.

За його словами, “після звинувачень з боку Росспоживнагляду українська сторона відразу ж провела відбір зразків експортних сирів для експертизи. Жодного випадку наявності рослинних масел не виявлено”.

Такий же результат, за його словами, дали дослідження незалежних зарубіжних експертів. Можливі збитки від тимчасової заборони поставок сирів в РФ уряд України оцінює в 426 – 500 млн доларів.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.