Новини політики. 11 березня. Російська Федерація – найближчий сусід і головний торговий партнер України – є «своєрідним психологічним маркером у самосвідомості і світосприйнятті мільйонів українців», частиною «українського світу».

Для українців Росія більше, ніж сусідня держава

Про це міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко написав у своїй статті.

«Перефразовуючи популярний в нинішньому російському політичному лексиконі термін, Росія є частиною «українського світу». Цим пояснюється як потужність взаємного тяжіння двох народів, так і взаємна чутливість до будь-яких розбіжностей в питаннях зовнішньополітичної доктрини, внутрішнього розвитку і, звичайно ж, двосторонніх відносин», – пише глава українського МЗС.

На його думку, «високовольтний емоційний фон відносин України і Росії є їх найбільш характерною рисою, причому як на рівні політичного класу, так і на рівні пересічних виборців».

«Це призводить до політизації багатьох питань, а, отже – і до спекуляцій на них. Будуючи плани на нову епоху, слід абстрагуватися від емоцій», – упевнений він.

У світлі історичних зв’язків і родинних зв’язків, що пов’язують наші країни, для мільйонів українців Росія більше, ніж просто сусід і просто партнер, вважає міністр.

«Вона – своєрідний психологічний маркер у самосвідомості і світосприйнятті мільйонів українців. Для когось – як друга культурна батьківщина. Для когось – як держава, яка страждає від тих самих пострадянських недоліків, які притаманні і самій Україні і від яких вона прагне позбутися на шляху євроінтеграції», – уточнив Грищенко.

Він підкреслив, що часто Росія має до України «інтерес не стільки економічний, скільки емоційний».

Також міністр зазначив, що Україну в Росії багато хто сприймає це як «чужий проект», ніж як дружню, але окрему державу.

Джерело НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.