Новини економіки. 13 березня. Комісія Митного союзу прийняла перше рішення щодо України: затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу.

Україна не поділила з Митним союзом ринок нержавіючих труб

Ці заходи будуть стосуватися сталевих і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.

“В основному ці заходи були введені в Росії. Тепер їх дію буде поширено на Білорусь і Казахстан. Єдине виключення – скловолокно, це білоруська ініціатива”, – розповіло джерело.

Фактично українська продукція тепер буде витіснена з ринків Казахстану і Білорусі, упевнені експерти.

“Введенням мита на українські товари скористаються російські конкуренти, які отримають можливість наростити свою присутність в Казахстані і Білорусії”, – вважає заступник керівника департаменту з питань гірничо-металургійного комплексу “Держзовнішінформу” В’ячеслав Попов.

Програють від введення цих заходів і споживачі, вважає керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital Андрій Герус:

“Як показує практика, введення антидемпінгових або спеціальних заходів призводить до пропорційного підвищення цін на продукцію”.

Швидше за все цим дії МС проти України не обмежаться, вважає глава підкомітету Верховної ради з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков (Партія регіонів).

“Раз країни, що входять до Митного союзу, представляють єдине економічне ціле, то вони повинні були синхронізувати проведені захисні заходи. Швидше за все до 1 липня (початок дії МС – Ред.) ми побачимо ще й інші кроки, які можна назвати недружніми до країн, не входять в союз”, – зазначає Олексій Плотніков.

У МЕРТ позицію з даного питання ще не сформували. Але, за словами уповноваженого Кабінету міністрів по співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерія Мунтіяна, це питання буде обговорюватися в ході зустрічі прем’єр-міністрів України та Росії 7 червня.

“Зараз в Митному союзі обговорюється багато ініціатив. Але ніяких рішень до 7 червня прийнято не буде, а на двосторонній зустрічі, можливо, знайдеться компроміс”, – пояснив він. Справа в тому, що для вступу рішення ТС в силу уряду Росії, Білорусі і Казахстану повинні ще укласти відповідні міжнародні договори з України, розширивши на всю територію МС сферу дії Угоди про регулювання поставок деяких видів сталевих труб, підписаним МЕРТ РФ і Мінекономіки України.

Україна може застосувати відповідні санкції до членів союзу, говорить Олексій Плотніков.

“Адже ми теж можемо поширити дію захисних заходів відносно продукції однієї з країн Митного союзу на всю організацію. Думаю, в результаті ми будемо змушені сісти за стіл переговорів і домовлятися про скасування частини обмежень”, – вважає він.

Жорсткі заходи проти українського експорту є відповіддю на небажання Україні вступати в Митний союз, упевнені експерти.

Джерело obozrevatel.com 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.