Новини світу. 3 березня. Італійська столиця паралізована сьогодні відразу трьома великими маніфестаціями протесту.

Італійська столиця паралізована сьогодні відразу трьома маніфестаціями протесту

Перша організована провідними профспілками країни, які виступають на захист прав трудящих в умовах кризи і скорочення соціальних гарантій. На одній з центральних площ виступила лідер Загальної італійської конфедерації праці Сюзанна Камуссо.

“Неможливо рухатися вперед, коли постійно зростають ціни на бензин, а разом з ними і податки, при цьому у трудящих віднімають гарантії на працю”, – сказала Камуссо.
За даними організаторів, у маніфестації взяли участь 30 тис чоловік. Багато прибули з інших регіонів країни.

Одночасно пройшла громадська акція протесту проти політики технічного кабінету Маріо Монті. До незадоволених приєдналися представники банківського сектора після того, як уряд включив в пакет законів про лібералізацію ряд положень, що ущемляють інтереси банків.

Нарешті, у другій половині дня кілька тисяч людей вийшли на римські вулиці на підтримку руху “Ні – ТАВ (літери латинські). Його члени протягом кількох місяців намагаються блокувати будівництво швидкісної залізничної гілки Турин-Ліон. Цей проект протяжністю 989 км входить в так званий “середземноморський коридор” і є пріоритетним як для Італії, так і ЄС. Його фінансування здійснюється майже в рівних частках Італією і Францією, що закріплено у відповідній угоді, а також за рахунок європейських фондів. Загальна вартість цього об’єкта транспортної інфраструктури перевищує вісім мільярдів євро.

Критики ТАВ, серед яких є і відомі політики, а також ряд авторитетних фахівців, стверджують, що його реалізація нерентабельна. Тим не менш, прем’єр-міністр Маріо Монті підтвердив у п’ятницю намір продовжувати будівництво залізничної гілки, яка “з’єднає Апеннінський півострів з Європою”.

Як сьогодні заявив міністр навколишнього середовища Коррадо Кліні, “причин для протестів через загрозу навколишньому середовищу в зоні Валь-ді-Суза немає”. Міністр пояснив, що в проекті передбачено зниження до мінімуму негативного впливу на екологію.

У рух “Ні – ТАВ” входять місцеві жителі, у яких держава за зниженими цінами викуповує землі по маршруту проходження залізничної гілки. Організатори заявили, що протести будуть продовжені, і оголосили про нову загальнонаціональну акцію 23 березня.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.