Новини України. 18 березня. Психіатри не виключають, що будуть зроблені спроби визнати ґвалтівників неосудними.

В даному випадку було б достатньо психологічної експертизи - професор

Однак експерти впевнені – хлопці повністю осудні.

Троє хлопців, обвинувачених в зґвалтуванні і спробі вбивства мешканки Миколаєва Оксани Макар, цілком осудні, хоча не виключені спроби визнати гвалтівників неосудними. Про це заявили експерти в області психіатрії.

«Психіатрична експертиза необхідна. Але я дозволю собі таку непрофесійну репліку: якщо їх визнають психічно хворими, то у мене виникне дуже багато підозр, бо насильство, жорстокість, імморалізм – варіанти норми», – прокоментував миколаївську трагедію глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

«В переважній більшості випадків у різних країнах, коли відбуваються факти нападу на людей, насильства, вбивства, ловлять сексуальних та інших маніяків, як правило, їх визнають здоровими. Не хвороба керувала ними, а особливості особистості. А особливості особистості – це, вибачте, варіант норми. Якщо є людина, яка прагне в парламент, щоб красти чи прикривати свій бізнес, то це ж не прояв психічної хвороби. Це прояв поганого виховання в дитинстві», – пояснив Глузман.

Доктор медичних наук, професор Анатолій Чуприков вважає проведення психіатричної експертизи зайвим. «Мені здається, що в даному випадку було б достатньо психологічної експертизи. У нас її, на жаль, не дуже часто проводять, а треба б. З точки зору психіатрії, ці молоді люди цілком осудні. Принаймні, якщо судити по тому, що бачив і чув про них», – зазначив професор.

Соціальний психолог Олег Покальчук вважає, що будуть зроблені спроби визнати ґвалтівників частково осудними. «Медична експертиза в даному випадку може стати захисною реакцією батьків, бо визнати неосудним – це одна історія та умови утримання, а потрапити на зону за групове зґвалтування – абсолютно інша», – сказав Покальчук.

«Що стосується страху суспільства, в якому відбуваються подібні злочини зовні “нормальними” людьми, то суспільство має подивитися на себе в дзеркало. Ці злочинці і є частиною суспільства», – додав він.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.