Новини світу. 8 березня. Влада тихоокеанської Республіки Кірібаті, яка йде під воду, планують переселити жителів країни на один з островів архіпелагу Фіджі.

Кірібаті

Президент Кірібаті Аноте Тонг заявив, що в даний час знаходиться в стадії переговорів з владою Фіджі про покупку одного з островів архіпелагу. Тонг розповів, що мова йде про придбання другого за величиною острова Фіджі Вануа-Леву, площа якого становить понад п’ять тисяч квадратних кілометрів.

В даний час населення Кірібаті складає більше ста тисяч чоловік. Територія країни, що складається з 33 коралових атолів, поступово йде під воду. Жоден з атолів не височить над рівнем моря більш ніж на кілька метрів.

Аноте Тонг вже не раз заявляв, що однією з причин занурення Кірібаті під воду є кліматичні зміни. Він підкреслював, зокрема, що влада країн-рекордсменів за рівнем викиду парникових газів в атмосферу повинні подбати про жителів держав, які постраждають від змін клімату. Раніше Тонг пропонував створити штучні острови для жителів своєї країни.

Острови Фіджі знаходяться більш ніж в двох тисячах кілометрів від Кірібаті. Влада потопаючої держави сподівається, що, коли час прийде, частина населення зможе оселитися також в інших країнах тихоокеанського регіону, таких як Австралія і Нова Зеландія.

Коли почнеться переселення, Тонг не уточнив. У 2009 році експерти пророкували, що до кінця XXI століття рівень океану підніметься на 1,1 метра і в такому випадку Кірібаті, а також деякі інші держави Океанії поринуть під воду протягом найближчих 50 років.

Кірібаті є колишньою британською колонією. В основі економіки – торгівля кокосами і рибальство. Багато жителів країни їздять на заробітки в сусідні держави. До 1979 року на одному з островів Кірібаті Банаба велися розробки фосфатів, проте це призвело до значних екологічних проблем та евакуації більшої частини населення з острова.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.