Новини світу. 23 березня. Новообраний президент Німеччини Йоахім Гаук сьогодні на спільному засіданні уряду був приведений до присяги як новий глави держави.

Йоахім Гаук - новий президент Німеччини

Йоахім Гаук поклявся “докладати всі сили для забезпечення добробуту німецького народу”, множити його, дотримуватися і відстоювати Основний закон і інші закони ФРН, а також “сумлінно виконувати власні обов’язки”.

Новий президент ФРН зробив цю заяву під час урочистої церемонії приведення його до присяги, яка відбулася в історичній будівлі рейхстагу в центрі Берліна, де пройшло спільне засідання бундестагу і бундесрату/кімнати земель німецького парламенту/. На ньому були присутні вище політичне керівництво країни на чолі з федеральним канцлером Ангелою Меркель.

Теолог, колишній пастор, відомий правозахисник в колишній НДР, Йоахім Гаук, чию кандидатуру висунули партії правлячої у ФРН коаліції ХДС/ХСС і ВДП, а також опозиційні СДПН і партія “зелених”, став 11-м президентом Німеччини. Переможець на президентських виборах абсолютною більшістю голосів, він став першим в історії Федеративної республіки безпартійним політиком на цій посаді.

Голова бундестагу Норберт Ламмерт назвав обрання Гаука президентом ФРН “знаком нестримного прогресу в справі злиття Сходу і Заходу/Німеччини/”. Він підкреслив, що з новим главою держави зв’язуються великі очікування.

Ламмерт подякував за виконану роботу попередньому президенту ФРН Крістіану Вульфу, який подав 17 лютого в відставку під тиском звинувачень у використанні службового становища в особистих цілях, який був присутній на урочистій церемонії приведення нового “першої людини” Німеччини до присяги разом з дружиною Беттіно.

Прем’єр-міністр Баварії Хорст Зеехофер, тимчасово виконував як голова бундесрату обов’язки президента ФРН після відставки Крістіана Вульфа, охарактеризував обрання Гаука як “важливу віху в історії нашої країни”. Він підкреслив, що новий глава держави користується симпатією громадян і “для багатьох є прикладом”. Зеехофер також подякував Вульфу, “який надав нові імпульси справі співробітництва та інтеграції”.

Джерело ИТАР-ТАСС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.