Новини світу. 21 березня. Польща має намір скоротити закупівлі газу в Росії на 15 відсотків, тобто на 650 мільйонів кубометрів, замінивши ці обсяги паливом з Німеччини та Чехії.

Польща зменшить використання російського газу

Про це, як повідомляє Reuters, заявив заступник глави держкомпанії PGNiG (Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo) Радослав Дудзінскій.

За його словами, причиною такого рішення стали “цінові розбіжності”. Таким чином, в 2012 року Варшава закупить в Росії 10,25 мільярда кубометрів газу. Дудзінскій уточнив, що в разі більшого зниження закупівель PGNiG доведеться платити штраф “Газпрому”, тому що відповідно з умовою “бери або плати” компанія повинна вибрати певний обсяг палива.

В кінці лютого цього року PGNiG подала в Стокгольмський арбітраж позов проти “Газпрому” і “Газпром експорту”. Предметом позову стали зміни цінових умов в контрактах, укладених у вересні 1996 року. Польська сторона не уточнювала подробиць, посилаючись на конфіденційність судового процесу.

Варшава запропонувала “Газпрому” переглянути ціни на паливо в кінці 2010 року, після того, як монополія надала 15-відсоткові знижки Естонії та Латвії. У PGNiG уточнюють, що вирішення суперечки в суді передбачається контрактом з російським концерном в тому випадку, якщо сторони не можуть владнати питання шляхом переговорів.

PGNiG раніше вже закуповувала газ у Німеччині за допомогою “віртуального реверсу” – способу, при якому Польща отримує російське паливо від німецьких компаній. У 2010 році, за інформацією російських ЗМІ, “Газпром” продавав Варшаві газ по 336 доларів за тисячу кубометрів, а ФРН – в середньому по 286 доларів.

Нещодавно стало відомо, що схожим способом знизити ціни на російський газ вирішила також Україна. Київ, у якого не вийшло збити ціну на переговорах з “Газпромом”, має намір викуповувати надлишки палива у країн Євросоюзу.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.