Новини економіки. 26 березня. Кабінет міністрів України сьогодні прийняв постанову «Про підвищення розмірів пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні».

Пенсіонерам збільшать виплати

Проект акту на засіданні уряду представив міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, повідомляє прес-служба Кабміну.

Як відомо, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (ч. 2 ст. 42) передбачено щорічне підвищення трудових пенсій у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком. Зокрема, визначено, що пенсії підвищуються на коефіцієнт, що дорівнює не менше 20% темпів зростання заробітної плати в Україну.

З метою реалізації зазначеного закону Мінсоцполітики розробило проект відповідної постанови.

Оскільки Державною службою статистики зафіксовано темп зростання середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників у 2011 році по відношенню до 2010 року на рівні 117,6%, то згідно з прийнятим сьогодні урядом рішенням з 1 березня 2012 року буде підвищено розмір пенсії на 3,52% (17 , 6 х 20%: 100%), що відповідає 20% темпу зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україну. Перерахунку підлягають пенсії, розмір яких протягом минулого року зріс менш ніж на 3,52%.

У Мінсоцполітики повідомили, що право на підвищення пенсії одержать близько 5 млн осіб, розмір пенсії яких зросте в середньому на 45 грн.

В цілому ж реалізація постанови зажадає за 10 місяці 2012 року 2 млрд грн, які передбачені в бюджеті Пенсійного фонду України.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.