Новини світу. 9 березня. Капітан лайнера “Титанік”, що затонув в Атлантичному океані в квітні 1912 року, в момент зіткнення судна з айсбергом, можливо, був п’яний.

На момент відправлення, Титанік був найбільшим у світі лайнером

Про повідомляє в п’ятницю британська газета Sun з посиланням на виявлений лист одного з пасажирів.

За офіційною версією, ввечері 14 квітня 1912 капітан вечеряв в барі, після чого попрямував до своєї каюти. Незадовго до півночі Сміта розбудили, і в останній раз його бачили живим на капітанському містку.

Проте цю інформацію спростовує нещодавно виявлений лист пасажирки Емілі Річардс (Emily Richards), який вона відправила своїй свекрусі з судна “Карпатія”, яке  підібрало її сім’ю в числі тих, що вижили пасажирів “Титаніка”. Річардс пише, що в момент зіткнення капітан знаходився в барі і вживав алкогольні напої, а судном керувала інша людина.

“Це вина капітана. Мій бідний брат Джордж… потонув, наскільки нам тепер відомо”, – пише Річардс.

Експерти визнають дане твердження вельми неточним, оскільки інших свідків перебування капітана в барі немає. У той же час після краху судна багато тих, хто вижили описували трагічну смерть капітана, який пішов на дно разом зі своїм судном. У свою чергу, Річардс пізніше ніколи не повторювала звинувачень, які містилися в її листі.

За словами аукціоніста Ендрю Олдріджа (Andrew Aldridge), жінка писала під впливом емоцій, пов’язаних із загибеллю брата.

“Їй хотілося звинуватити когось (у його загибелі), і вона, природно, звинуватила капітана”, – наводить газета слова Олдріджа.

Це, а також ще один лист Річардс, в якому вона описує своє прибуття в Америку, виставлені на торги. Аукціонний будинок Henry Aldridge and Son планує виручити за них 20 000 фунтів стерлінгів (близько 31,4 тисячі доларів), повідомляє Sun.

На момент споруди британський пароплав “Титанік” був найбільшим у світі пасажирським лайнером. У свій перший і останній рейс з Європи в Америку “Титанік” вийшов 10 квітня 1912 року, взявши на борт більше 2,2 тисячі осіб. Чотирнадцятого квітня, під кінець четвертого дня шляху, “Титанік” зіткнувся з величезним айсбергом і затонув о 02:20 15 квітня. За різними даними, загинули від 1,4 тисячі до 1,517 тисячі чоловік.

Про сумновідомий пароплав написані десятки книг, сотні статей і нарисів, поставлено кілька фільмів.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.