Новини політики. 12 березня. Постійний комітет і Бюро ПАРЄ визнали відсутність в Україні політичних ув’язнених.

ПАРЄ, Європа
За всі свої провини політики у першу чергу несуть політичну відповідальність - Попеску

Про це заявив віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації у ПАРЄ Іван Попеску.

«Ані Постійний комітет, ані Бюро ПАРЄ не визнали існування в Україні політичних ув’язнених… Мова може йти лише про наявність у країні політиків, які перебувають в ув’язненні, — а це зовсім різні речі», — цитує його слова прес-служба Партії регіонів.

«Звичайно, за всі свої провини політики у першу чергу несуть політичну відповідальність. Але коли їхні дії підпадають під „кримінал“, уже ніщо не може звільнити їх від кримінальної відповідальності», — додав він.

Політик також висловив здивування тим, що деякі європейські політики називають українське правосуддя вибірковим. «Колишнього міністра екології в уряді Тимошенко Георгія Філіпчука було затримано, але незабаром після ознайомлення з матеріалами справи відпущено під підписку про невиїзд. Екс-міністр регіонального розвитку і будівництва Василь Куйбіда виграв суд і зараз знаходиться на волі. Чому тоді Європа говорить про вибіркове правосуддя?», — зазначив він.

«Окрім того, Європа вимагає від України внести зміни до 364, 365 статті Кримінального кодексу. Ми звернулися до Міністерства юстиції та отримали аналіз законодавств більше 30 країн-членів Ради Європи, де у тому чи іншому формулюванні відповідні статті присутні».

За його словами ще під час президентства Леоніда Кучми ПАРЄ звернула увагу України на те, що якщо вона буде вносити зміни до Конституції неконституційним способом, то країну можуть очікувати санкції.

Тому всі поправки до чинного законодавства депутати Верховної Ради вноситимуть лише у суворій відповідності до букви закону.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.