Новини медицини. 5 березня. У 2000 році в Університеті Брістоля провели дослідження і виявили взаємозв’язок дитячого ожиріння і раннього розвитку дівчаток.

Зайва вага у ранньому віці є причиною швидкого статевого дозрівання дівчат

Вчені почали дослідження після того, як побачили, що у кожної шостої дівчинки пубертатний період починається в 8 років. Провівши досліди, вони довели, що ранній розвиток і надлишкова вага пов’язані між собою, але ось що є причиною, а що наслідком встановити не вдалося.

Пізніше провели ще одне дослідження, результати якого були опубліковані в Американському журналі. Педіатри оприлюднили статтю, в якій йшлося про вплив ожиріння на раннє статеве дозрівання дівчаток. Дослідження показали, що, якщо дівчинка в 3 роки має зайву вагу, то пубертатний період починається вже в 9 років, тоді як в нормі – це 10 років і старше.

У цьому дослідженні брало участь близько 350 дівчаток. За ними вели спостереження з 3 до 12 років. У половини з них були виявлені ознаки статевого дозрівання в 9 років, багато з них мали підвищену масу тіла.

Серед вчених, які виявили цю закономірність, є доктор Джойс Лі. За його словами, раннє статеве дозрівання позначається на ранньому статевому житті, вживанням алкоголю. Більш того, на його думку, такі дівчатка мають більший ризик захворювання раку грудей. Ранній розвиток може привести і до психологічних розладів.

Сьогодні вчені намагаються з’ясувати, чи може спровокувати ожиріння на додаткову створення статевих гормонів. За однією з теорії в жировій тканині виробляється лептин, який може привести до раннього статевого дозрівання.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.