Новини України. 18 березня. Відео. Лікарі говорять про те, що функції організму дівчини відновлюються, однак непокояться через можливе зараження крові потерпілої.

Нині лікарі роблять усе, щоби стан потерпілої залишався стабільним

Стан Оксани Макар, потерпілої від жорстокого нападу насильників у Миколаєві, потроху поліпшується, говорять лікарі.

У Донецькому опіковому центрі, куди дівчину напередодні перевезли літаком, поки що про порятунок кажуть вкрай обережно, але запевняють, що життєві функції організму Оксани дуже повільно, але відновлюються.

Потерпіла Оксана вже прийшла до тями від перельоту та навіть впізнає маму. “Я їй поставила одне питання тільки – мама з тобою, ти чуєш? – Вона так пальчиками. Ми всі люди з тобою, ми тебе не кидаємо – вона головкою ось так. Тобто вона реагує, вона чує, але вона не говорить нічого”, – розповіла мама дівчини Тетяна.

Медикам вдалося зберегти стопи Оксани. Але внутрішні органи уражені опіковою хворобою, коли з організму не виводяться токсини, пояснили лікарі. У вівторок її планують прооперувати. Проте найбільше медиків непокоїть зараження крові дівчини. Нині лікарі роблять усе, щоби стан потерпілої залишався стабільним.

“Промили бронхи – видалені були згустки, які порушували функцію дихання. Після цього покращилася функція дихання. У неї зараз і нирки працюють нормально”, – розповів керівник Донецького опікового центру Інституту невідкладної та відновної хірургії Еміль Фісталь.

Щоб закрити уражені опіками ділянки тіла Оксани, у лабораторії вирощують штучну шкіру. “Будемо брати тканини і вирощувати, і пересаджувати кератиноцити для закриття її обпалених поверхонь. Це дуже важливо”, – наголосив керівник Донецького інституту невідкладної та відновної хірургії Владислав Грінь.

Весь день, щоб підтримати дівчину, до опікового центру приходять донеччани. Несуть пожертви, квіти та іграшки. У Facebook небайдужі люди створили групу “Донеччани для Оксани”. Але найбільше, кажуть медики, місцеві допоможуть дівчині, якщо здадуть для неї кров.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.