Огляд преси. 21 березня. Що якщо вбивство вчителя і трьох дітей в Тулузі було якимось чином інспіровано антиіммігрантськими висловлюваннями політиків?

Тон виборчої кампанії у Франції зміниться після трагедії в Тулузі

Таким питанням сьогодні переймаються у Франції, пише кореспондент The New York Times Стівен Ерлангер.

Обговорення цієї проблеми стане і елементом президентської кампанії, і частиною дебатів про те, що значить сьогодні бути “французом”.

Більшість кандидатів в президенти призупинили свої кампанії, вони одностайно засудили вбивства в Тулузі. Серед убитих військовослужбовців – два мусульманина і один чорношкірий.

Однак у понеділок ввечері кандидат в президенти Франції, центрист Франсуа Байру розкритикував тон кампанії, особливо тон Саркозі, який змістився вправо, щоб гарантувати собі вихід у другий тур. Вбивство дітей у зв’язку з їх “походженням, віросповіданням їх родини” обумовлено “зростанням атмосфери нетерпимості” у Франції, сказав Байру. Він дав зрозуміти, що політики розпалюють пристрасті, щоб завоювати голоси виборців.

Під вівторок глава МЗС Франції Ален Жюппе звинуватив Байру в спробі нажити політичний капітал на вбивствах. Але докори, що пролунали з вуст Байру, лунають і від інших.

“Безсумнівно, в ході всієї своєї політичної кар’єри Саркозі апелював до страхів французів перед злочинністю та іноземцями. Поточна кампанія – не виняток”, – йдеться в статті.

В останні тижні Саркозі обмовився: “У Франції занадто багато іноземців”, закликав посилити правила імміграції і не враховувати звичаї меншин в громадських місцях і школах. Наприклад, він заявив, що не повинно бути особливого меню, а дівчатка і хлопчики повинні займатися плаванням разом. Після цих висловлювань рейтинг Саркозі помітно зріс, він практично наздогнав свого суперника Франсуа Олланда.

Але після того, що сталося в Тулузі войовничий тон кампанії зміниться, стверджує політолог Домінік Рейні. Виборці хочуть зцілити рани, нанесені трагедією.

“Політики, які не проявлять поваги до цього нового тону, поплатяться”, – вважає Рейні.

За матеріалами The News York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.