Новини світу. 16 березня. Верховний суд Німеччини постановив повернути нащадкам єврея Ханса Закса колекцію плакатів, яку в нього в 1938 році вилучили нацисти.

Петер Закс

Згідно з рішенням суду, його син Петер Закс повинен звернутися з відповідним запитом до Німецького історичного музею, де вони зберігаються.

У музеї знаходяться понад 4,2 тисячі плакатів, які датуються другою половиною XIX століття. На думку експертів, вартість колекції становить від 6 до 21 мільйона доларів.

Всього стоматолог Ханс Закс зібрав близько 12 тисяч плакатів, серед яких були афіші кабаре, кіноафіші, рекламні постери, а також плакати з політичною пропагандою. Крім того, колекція Закса, що вважається однією з найбільших з історії німецького плаката, включала близько 18 тисяч зразків графіки.

Судові розгляди у справі Закса тривали з 2005 року. За словами Петера Закса, якому зараз 74 роки, рішення суду стало підтримкою і визнанням заслуг його батька.

Німецький історичний музей періодично показував лише невелику частину колекції. Спадкоємець колекціонера планує виставити плакати на загальний огляд, щоб познайомити з ними широку аудиторію, а також відкрити доступ вченим для їх дослідження.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.