Новини світу. 21 березня. Влада Франції оштрафувала швейцарську компанію “Нестле” і американські “Марс” і “Колгейт-Палмолів” на 35,3 млн євро за те, що їх підрозділи, що виробляють корми для домашніх тварин, з 2004 по 2008 роки шляхом таємної змови домоглися штучного обмеження конкуренції на ринку.

Корм для тварин продавався за завищеною ціною

Відповідне рішення винесло в вівторок державне Французьке агентство із захисту конкуренції.

У зазначений період продукція цих компаній, а точніше їх французьких філій – “Пуріна”, “Роял Канін” і “Хіллс Пет Нутрішіон”, – займала 70% оптового ринку сухих кормів для котів і собак. Їх покупцями були сотні розплідників, звіринців, зоомагазинів, тваринницьких господарств, ветеринарних клінік і великих торгових центрів у Франції. Жителі республіки тримають у себе вдома в цілому близько 8 млн собак і 10 млн кішок.

Протягом п’яти років “Пуріна”, “Роял Канін” вдавалися до незаконної практики боротьби з конкурентами. Компанії, відзначили в агентстві, змушували оптовиків купувати свою продукцію за завищеною ціною.

“Це призводило до збільшення додаткової вартості товару, що в кінцевому рахунку відбивалося на його відпускній ціні, за якою його купували кінцеві споживачі”, – пояснили захисники конкуренції. “Хіллс Пет Нутрішіон”, в свою чергу, домовилася з французькими ветеринарними клініками, щоб вони “не поставляли отриману продукцію на експорт”.

В результаті цих таємних угод споживачі, які звикли купувати корми даних виробників, змушені були переплачувати за них, пояснили в агентстві. Французька влада, тим не менше, знизили розмір штрафу для “Нестле” і “Марс”, які, за їхніми словами, не стали оскаржувати звинувачення і змінили правила торгівлі так, щоб вони не порушували умови вільної конкуренції на ринку. Таким чином, “Нестле” була оштрафована на 19,04 млн євро, “Марс” – на 11, 618 млн, а “Колгейт-Палмолів” – на 4,664 млн.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.