Новини економіки. 12 березня. На сьогоднішній день вже є близько 10-11 млрд грн на соціальні ініціативи президента України Віктора Януковича.

Гроші знайшлися?

Про це заявила перший заступник глави Адміністрації президента України Ірина Акімова на брифінгу.

Вона зазначила, що за оцінками експертів весь обсяг витрат на соціальні ініціативи без включення програми іпотечного кредитування становить близько 16 млрд грн. При цьому, за її словами, 10 млрд – це «осучаснення та перерахунок пенсій для трудових пенсіонерів і військовослужбовців».

Вона також підкреслила, що кошти на реалізацію соціальних ініціатив, не можуть бути отримані за рахунок “друкарського верстата”, вони повинні бути взяті тільки з дохідної частини бюджету.

«На сьогоднішній день за приблизними оцінками Мінфіну вже є 10-11 млрд грн, які надійшли насамперед за рахунок перевищення планових показників з податку ПДВ імпортної та вітчизняної продукції та за рахунок планового перевищення надходження від податку на прибуток», – заявила Акімова.

За її словами, додатковими джерелами отримання коштів повинні стати прийняття закону про податок на багатство, який, за оцінками за перший рік роботи повинен принести до 500 млн грн, а також прийняття Закону про лібералізацію ринку видобутку корисних копалин.

Згідно з останнім, ринкова продаж ліцензій повинна принести бюджету 5-5,5 млрд дол

Вона також підкреслила, що зараз ведеться серйозна робота з детінізації зарплат українців.

«Ті цифри, які є, на сьогоднішній день дають можливість стверджувати, що підвищення економічних показників, насамперед за рахунок економічного зростання, дають можливість покрити нові соціальні економічні ініціативи повністю», – сказала вона.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.