Новини україни. 21 березня. У МОЗ підрахували, які втрати несе країна внаслідок передчасної смертності українців.

Через передчасну смерть населення, країна втрачає гроші

Соціально-економічними наслідками несприятливої медико-демографічної ситуації, збільшення загального тягаря хвороб, передчасної смертності населення України є не тільки зменшення років потенційного життя і збільшення величини безповоротних втрат внаслідок смерті, а й значні економічні збитки.

Відповідні дані розміщені в проекті Загальнодержавної програми «Здоров’я – 2020: український вимір», який оприлюднений на офіційному сайті МОЗ.

«Тільки через передчасну смертність населення щорічно втрачається близько 4 мільйонів років потенційного життя, відповідно, обсяг недовиробленого національного продукту становить від 47,9 до 89,1 мільярдів гривень, причому левова частка втрат обумовлена смертями чоловіків», – підкреслюється в документі.

За даними міністерства, середня очікувана тривалість життя населення країни сьогодні становить 70,3 року, що зумовлює її розрив із середньоєвропейським показником до шести, а з показниками країн ЄС – до 10 років. Рівень смертності осіб працездатного віку, в 2-4 рази вище, ніж в економічно розвинених країнах. Показники передчасної смертності чоловіків у працездатному віці в 3,5 рази більше відповідного показника серед жіночого населення. Тривалість життя чоловіків в Україні в 1991-2010 років збільшилася лише на один рік, на відміну від країн ЄС, де вона зросла на 5,2 року.

Джерело Цензор.НЕТ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.