Новини світу. 23 березня. Сьогодні, 23 березня, в Кишиневі пройшла інавгурація новообраного президента Ніколає Тимофтій.

Ніколає Тимофтій

Захід відбувся в Палаці республіки. Тимофтій прийняв присягу, поклявшись “віддавати всі свої сили і вміння в ім’я процвітання Республіки Молдова, дотримуватися Конституції і закону країни, захищати демократію, суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність Молдови”.

Голова Конституційного суду Олександр Тенасе надів на Тимофтій символ президентської влади – кольє з дорогоцінним камінням.

Новий президент виступив з короткою промовою та поклав квіти до пам’ятника Стефана Великого.

63-річний суддя Ніколає Тимофтій був обраний на цей пост (в Молдавії – конституційної республіці – главу держави обирають депутати парламенту) 16 березня. Його кандидатуру висунула правляча ліберально-демократична коаліція, крім того, кандидатуру підтримали кілька депутатів від опозиції (що забезпечило Тимофтій необхідне число голосів).

До того, як стати президентом, Тимофтій керував Вищою радою магістратури (органом, який займається, зокрема, призначенням суддів). В минулому він працював в різних судових органах.

Молдавія більше двох років жила без офіційного президента. Правляча коаліція, мала в парламенті просту більшість голосів, не вистачало голосів для обрання президента (для затвердження кандидатури, відповідно до законодавства республіки, простої більшості недостатньо, потрібен як мінімум 61 голос з 101). Домовитися з опозицією про підтримку свого кандидата в президенти коаліція до останнього часу не могла.

Обов’язки президента з осені 2009 року тимчасово виконував спікер парламенту.

Тим часом компартія Молдови, яка є найбільшою в республіці опозиційної силою (вона перебувала при владі до 2009 року), відмовилася визнавати Тимофтій законним президентом. Комуністи вважають, що терміни обрання глави держави давно минули, що слід розпустити парламент і призначити дострокові вибори. Альянс опозиції,  який перебуває при владі,  вважає “узурпаторами”. Останнім часом комуністи проводили масові мітинги з вимогою дострокових виборів.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.