Новини України. 14 березня. Прийнятий Верховною Радою у вівторок Митний кодекс з поправками Президента Віктора Януковича обіцяє стати інструкцією для корупційної діяльності.

Новий закон - інструкція для корупції

Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності Сергій Терьохін.

«Президент говорить про боротьбу з корупцією, а Митний кодекс – це інструкція, як цю корупцію робити. Наприклад, якщо раніше звільнялися від мит капітальні активи у вигляді інвестицій, то в кодексі є норма, за якою, будь-який товар можна віднести до цих активів. Якщо ви призначите в декларації шубу для дружини, як інвестицію то податків платити не будете», – сказав Терьохін.

Експерт відзначає, що 14 статей Митного кодексу суперечать правилам Світової організації торгівлі, а також міжнародній конвенцією ООН по переміщенню транзитних вантажів.

«При переміщенні алкогольної та тютюнової продукції по українській території, необхідно було взяти, відповідно до міжнародної конвенції ООН з переміщення транзитних вантажів (МТП), страховку, яка покривала ризики від перерваного транзиту, у вигляді відрахувань до державного бюджету. Тепер якщо цей вантаж «загубиться», то конвенція вже не працює на території нашої країни», – говорить Терьохін.

За словами депутата, Верховна Рада прийняла пропозицію президента Януковича, відповідно до європейських транспортних директив, продовжити до року можливості ввезення та користування автомобілем без національного оформлення, разом з тим попутно записавши туди і яхти.

«Парламентарії творчо поставилися до поправки Президента, продовжити можливість знаходження автомобілів без реєстрації в Україні, додавши туди ще і яхти. Тепер плавзасоби громадян-нерезидентів можуть використовуватися в Україні три роки, без відповідних митних процедур», – сказав депутат.

Нагадаємо, 13 березня 2012 Верховна Рада України 264 голосами прийняла нову редакцію Митного кодексу, доопрацьованого парламентським комітетом з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики на підставі пропозицій Президента.

Джерело Комментарии

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.