Новини світу. 22 березня. Уже кілька днів тривають загадкові підземні поштовхи в районі американського міста Клінтонвілль (штат Вісконсін).

Цей шум подібний до грому або віддалених вибухів - мешканці Клінтонвілля

Низькочастотний гуркіт і вібрація, що ніби доносяться з-під землі, ставлять в безвихідь вчених і змушують місцевих жителів в страху залишати свої будинки.

Як повідомили в поліції Клінтонвілля – містечка з населенням близько 5000 чоловік, за останні дні надійшло понад 250 дзвінків від стривожених громадян. Влада намагається заспокоїти населення, проте досі не може дати чіткої відповіді на питання, що ж таки відбувається. У цьому їм не змогли допомогти і світлі уми Університету Вісконсіна, які не виявили в районі значної сейсмічної активності.

“Я думаю, ми можемо виключити цей варіант. Про жодну серію землетрусів, як передбачалося раніше, мови не йде”, – заявив професор геологічних наук Харольд Тобін. “Крім того, феномен не пов’язаний з людською діяльністю – в районі не ведуться бурові роботи або військові навчання”, – зазначив він.

Тобін разом з колегою зняв показання з декількох сейсмографів, встановлених в районі Клінтонвілля. За його словами, датчики підтверджують, що ця ділянка, дійсно, відрізняється “досить високим сейсмічними шумом”. У той же час він не настільки великий, щоб вважатися причиною вібрації, про яку розповідають місцеві жителі.

“Я в такій же розгубленості, як і всі інші», – зізнається вчений. Він додав, що джерело гуркоту і вібрації може бути як на поверхні землі, так і під нею. За словами Тобіна, прояснити ситуацію мають допомогти спеціальні прилади, які будуть розміщені в цьому районі. Вони фіксуватимуть шум в повітрі і підземні вібрації на більш високій частоті. Це дозволить більш точно визначити їхнє джерело і властивості, вказав геолог.

“Цей шум подібний до грому або віддалених вибухів”, – розповіла мешканка Клінтонвілля Верда Шультц. За її словами, в будівлях деренчать вікна, а “вібрація виразно відчувається на підлозі”.

Населення міста стверджує, що з часом поштовхи стають триваліші та потужніші. Це, вкупі з атмосферою страху, змушує багатьох мешканців покидати свої будинки. “Наша собака налякана до напівсмерті, сусіди втікають, так що ми теж вирішили виїхати куди-небудь на час”, – заявив Денніс Падіа. “Шум, дійсно, гучний. Ми не можемо заснути», – зізнався він.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.