Новини України. 6 березня. Засуджений судом до 4 років позбавлення волі за посадові злочини екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко переконаний, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнає незаконним його арешт і розгляне питання політичної складової “справи Луценка”.

Луценко в ЄСПЛ оскаржив тільки обрання запобіжного заходу у вигляді арешту

“Думаю, що в мене є вагомі підстави сподіватися, що я виграю цей позов. І питання не тільки в мені – абсолютна більшість українських арештантів закрито так само незаконно. Я хочу дати їм прецедент відстоювання конституційних прав”, – сказав Луценко.

На переконання екс-міністра, “зламати цю ще сталінську практику незаконних арештів за невизнання своєї провини – означає зламати і систему незаконних вироків”.
Політик нагадав, що в ЄСПЛ оскаржив тільки обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

Луценко також акцентував увагу на тому, що Європейський суд повинен визначитися і з політичною складовою його кримінальної справи. “Ще одна особливість відкритого розгляду мого позову в Європейському суді 17 квітня – це питання про наявність політичних мотивів мого переслідування, поставлений з ініціативи самого Євросуду”, – підкреслив екс-глава МВС.

Також він розповів, що сподівається після рішення Європейського суду домагатися відновлення своїх прав у Верховному суді України. “Якщо в суді в Страсбурзі визнають цей самоочевидний факт, то я (як і Юлія Тимошенко та інші політичні в’язні) зможуть добиватися відновлення своїх прав у Верховному суді України”, – заявив ув’язнений політик.

Крім того, Луценко повідомив: “Скаргу про порушення моїх прав при розгляді справи Луценка по суті я зможу подати лише після проходження апеляційного та вищого спеціалізованого суду. Але факт відмови мені Печерським судом у всіх до єдиного свідках захисту, зачитування показань 50 свідків без передбаченої КПК можливості поставити їм запитання стороною захисту вже є підставою готувати такий позов”.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.