Новини світу. 21 березня. Президент Білорусії Олександр Лукашенко відповів на обурення правозахисних організацій, ряду політиків і громадськості у зв’язку зі стратою двох молодих людей, засуджених за вибух в мінському метро.

Демократія буває різною
Лукашенко "переєиває" через страту терористів

“Це був абсолютно прозорий процес від початку до кінця. У співробітників ФСБ Росії, ізраїльського “Моссада” і Інтерполу, які брали участь на всіх етапах слідства, у них на жодному етапі не виникло ніяких питань і сумнівів”, – заявляє Лукашенко.

Білоруський президент назвав особистою трагедією кару Владислава Ковальова та Дмитра Коновалова, яких суд визнав винними в організації вибуху 11 квітня 2011 року.

“Для мене це була чергова трагедія в моєму житті. Але найбільше я співпереживав батькам цих людей, яким я допомогти не можу. На жаль. Ось часто запитують: “Що для вас найскладніше?” Я вже говорив якось публічно, що для мене найскладніше – підписати відповідний указ про непомилування. Помилував же я за весь період, по-моєму, тільки одну людину”.

30 листопада минулого року Владислав Ковальов і Дмитро Коновалов рішенням Верховного суду Білорусії були засуджені до вищої міри покарання за організацію теракту на станції метро “Жовтнева” і вибухи в 2008 році в Мінську і 2005 році у Вітебську.

На відміну від Коновалова, який відмовився подавати прохання про помилування, Ковальов до президента звернувся, заявляючи, що не визнає своєї провини. Проте в помилування було відмовлено. У минулу суботу, 17 березня, мати Ковальова повідомила ЗМІ, що вирок щодо її сина був приведений у виконання. На наступний день стало відомо, що страчений і Коновалов.

Після цього на адресу влади Білорусії зазвучала жорстка критика з боку місцевої опозиції, багатьох білоруських громадян, а також від лідерів європейських країн. Особливо підкреслювалося, що Білорусь – єдина в Європі країна, в якій ще застосовується смертна кара. В Євросоюзі навіть пригрозили ввести жорсткі економічні санкції. А в країні і за межами соціально активні верстви суспільства стали закликати Лукашенка ввести мораторій на смертну кару.

Згідно з прийнятими Білоруссю міжнародним зобов’язанням, влада була зобов’язана відстрочити страту, підкреслюють правозахисники. Вони також вказують, що це не перше подібне порушення: в 2010 і 2011 роках Білорусія привела у виконання смертні вироки у відношенні осіб, чиї справи знаходилися на розгляді комітету.

У комітеті заявляють про засудження дій білоруської влади і про те, що розгляд справи Ковальова буде продовжено, незважаючи на його загибель.

Джерело newsru.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.