Новини економіки. 2 березня. В Україні збираються впровадити європейську практику часткової компенсації вартості ліків (в першу чергу «соціальних»), а також ввести референтні ціни.

Інсулін, ліки
Ліки можуть вагомо подешевшати

В результаті цього вартість ліків для населення може впасти від 20% до 2 разів, повідомляє Сегодня.

Як повідомляє джерело в Мінохоронздоров’я, указ про створення відповідної робочої групи вчора, 1 березня, підписала глава відомства Раїса Богатирьова.

Робоча група в тижневий термін має розробити умови переходу на референтні ціни (єдині узгоджені ціни на однотипні ліки різних виробників) і визначити умови впровадження в Україні процедури часткової реімбурсації (відшкодування) вартості ліків.

Група вже створена, її очолив глава Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

Серед іншого, робоча група повинна визначити перелік країн (їх може бути 5-7), які складуть індикативну групу. Відомо, що на сьогоднішній момент туди вже включені Польща, Сербія, Молдова та Угорщина.

Нагадаємо, наприкінці січня глава Держслужби України з питань регуляторної політики Михайло Бродський повідомив, що домігся від прем’єр-міністра Миколи Азарова доручення про введення референтних цін.

«Референтна (по суті, середня) ціна вираховується так: підсумовується вартість якогось одного препарату в 5 різних країнах і потім ділиться на 5. Дорожче цієї вартості ліки продавати не можна… З досвіду Росії і всіх європейських країн можу сказати, що такий захід на 25-30% знизить вартість на всі ліки», – сказав він.

«В Україні ціни катастрофічно завищені. Якщо, наприклад, в Білорусі препарат коштує 15 грн, то до нас він потрапляє через Панаму вартістю 150 грн», – зазначив він.

Референтні ціни – єдині узгоджені ціни на однотипні ліки різних виробників, згідно з якими відбувається державне відшкодування витрат на ліки. Референтна ціна являє собою максимально можливий рівень реімбурсації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.