Новини світу. 28 березня. Фрагменти мозку видатного вченого і мислителя Альберта Ейнштейна доставили із США в Лондон, де вони стануть ключовим елементом виставки “Мозок як матерія”.

Ейнштейн
Мозок Ейнштейна прилетів до Лондона

Поруч розташувався мозок американського злочинця і серійного вбивці Едварда Рулофа. Коли патологоанатоми витягли мозок у страченого в Нью-Йорку майже 140 років тому Рулофа, то він стоврив світову сенсацію, тому що виявився найбільшим за обсягом з усіх зафіксованих наукою.

Виставка влаштовується у власній галереї відомим британським фондом Wellcome, який спеціалізується на фінансуванні новітніх досліджень в області медицини.

У британську столицю фрагменти мозку Ейнштейна прибули з філадельфійського Музею медичної історії Мюттера.

Після смерті Ейнштейна в квітні 1955 року, лікар Томас Харвей, який проводив в Прінстонському госпіталі розтин в таємниці від родичів ученого вилучив його головний мозок. Відповідно до заповіту Ейнштейна, йогокремували, а попіл розвіяли. Протягом десятиліть Харвей зберігав мозок Ейнштейна у себе в квартирі в глечику з формаліном. При цьому він розділив його на 240 тонких зрізів. Проте в якийсь момент лікар направив своєму другові й колезі з Філадельфії коробку з 46 зрізами мозку Ейнштейна. Два з них зараз привезені на лондонську виставку.

Основна частина мозку Ейнштейна знаходиться в Прінстонському госпіталі.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.