Новини України. 5 березня. Громадська організація “Свобода вибору” звернулася до президента України Віктора Януковича з проханням захистити конституційні права курців і застосувати право вето до закону, що забороняє інформацію про тютюнові вироби (N3778).

Українці самостійно роблять вибір щодо куріння

Як пояснив голова громадської організації Євген Корнєєв, інформація про тютюнову продукцію за своєю правовою суттю не є рекламою. Більш того, всі види реклами тютюнових виробів заборонені в Україні вже не перший рік, передає ЛігаБізнесІнформ.

“Інформація про тютюнову продукцію є вимогою Закону України “Про захист прав споживачів” та інших законів України. Таким чином, зазначена заборона не тільки порушує закріплені Конституцією права громадян на вільний вибір та споживання будь-якого товару, який знаходиться у вільному обігу, а й сприяє збільшенню виробництва підробленої продукції, контрабанди тютюнових виробів і несанкціонованої торгівлі”, – написав він у відкритому зверненні до президента.

На думку представника громадської організації, в існуючій редакції закон порушує гарантовані Конституцією права громадян на доступ до інформації і не дозволяє зробити усвідомлений і інформований вибір.

Корнєєв зазначає, що більше третини повнолітніх громадян України зробили свідомий вибір на користь куріння. Вони споживають легальний продукт і за рахунок власного гаманця поповнюють держбюджет у вигляді акцизних відрахувань, у той же час їх знову намагаються позбавити встановленим законом прав і свобод, каже голова об’єднання.

“В Україні щороку вводяться все нові й нові обмеження прав і свобод курців. Створюється враження, що курці в Україні – це суцільне зло, яке треба позбавити будь-яких свобод і прав, яке треба постійно дискредитувати. Цей черговий закон про обмеження права на отримання інформації не є винятком. Саме тому ми не можемо залишитися осторонь і рішуче виступаємо проти закону в чинній редакції “, – коментує Євген Корнєєв відкритий лист главі держави.

Нагадаємо, 24 лютого 2012 голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав і направив на підпис президентові України Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів”.

Закон був прийнятий ще 22 вересня 2011 року, але надійшов на підпис глави держави тільки зараз.

Документ отримав підтримку антитютюнових організацій, але зустрів критику з боку об’єднань підприємців. Як заявили в Українській торговельній асоціації, прийняття закону про заборону реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів стане черговою перешкодою для розвитку малого і середнього бізнесу України.

За даними асоціації, легальним продажем тютюнових виробів займаються більше 60 000 торгових точок по всій Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.