Новини економіки. 29 березня. Якщо внески, що сплачуються до Пенсійного фонду при купівлі-продажу автомобілів, з ініціативи соцміністра Тігіпка перекладуть на плечі автоімпортерів, то для простих громадян це обернеться подорожчанням нових іномарок до 7%.

Нові іномарки можуть подорожчати до 7%

У той же час, представники авторинку вказують ще на одну проблему, з якою українці зіткнутися при реалізації згаданої “автомобільно-пенсійної” ініціативи. Йдеться про імпорт старих автомобілів, повідомляє Сегодня.

Справа в тому, що при їхній покупці українці теж платять 3%. Але для зменшення суми податку тут дуже активно використовуються експерти-оцінювачі, які часто безпосередньо співпрацюють з МРЕО. Тепер, схоже, експерти співпрацюватимуть з Митницею (або митники покладуть на себе подібні функції).

А враховуючи, що перед Митницею стоїть завдання збільшити збір коштів, можна припустити, що на 3% на кордоні виростуть в зовсім іншу суму. До речі, і на нові іномарки теж.

“Ви ж розумієте, де з’являється можливість у бізнесу провернути 3%, то там буде і 5% і 7%. Тим більше, ніхто не відміняв загрозу введення мит (близько 40%) на іномарки найближчим часом. Все це буде використовуватися продавцями для корекції ціни. Подивіться, як населення зараз розкуповують автомобілі: грошей у людей немає, але несуть останнє, тому що не вірять в майбутнє”, – розповіли автоімпортери.

Таким чином, ініціатива президента Віктора Януковича про скасування виплат 3% від вартості машини в Пенсійний фонд обернеться для громадян ще більшим подорожчанням транспорту. Варто зазначити, що Мінсоцполітики в своєму бажанні реалізувати соцпакет Януковича за гроші самого ж народу (і щоб він був вдячний за ці додаткові витрати), не самотнє. Раніше цю ж практику почала застосовувати Митниця.

За запевненням бізнесменів, для отримання грошей на передвиборні обіцянки влади відомство Ігоря Калетника на ряд товарів підняло індикативні ціни на 200%. У першу чергу це веде до подорожчання побутової техніки та одягу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.