Новини здоров’я. 29 березня. Часто ми потрапляємо в незручну ситуацію, намагаючись пригадати, як звуть нового знайомого.

розмова
Часом буває важко згадати ім'я нового знайомого

Чому ми набагато краще запам’ятовуємо обличчя людини, ніж її ім’я? Вчені з США спробували відповісти на це питання.

Недавно дослідники з університету Індіани виявили, що окремі риси обличчя, а не обличчя в цілому, є ключем до впізнавання і запам’ятовування людини. Раніше вважалося, що ми сприймаємо обличчя, як єдине ціле. З огляду на це, експерти пропонують кілька порад, які допоможуть краще запам’ятати ім’я людини.

Спробуйте пов’язати ім’я людини з однією з рис його обличчя, наприклад, заримувавши його ім’я з назвою, або придумавши асоціацію. Згадайте будь-кого з таким же ім’ям, і проведіть зв’язок між рисами обличчя вашого старого і нового знайомого. Цей зв’язок спливе в мозку, коли ви зустрінетеся в наступний раз. Досить добре запам’ятовуються зворотні асоціації, наприклад, дуже погана і відмінна шкіра у власників одного і того ж імені.

Ще один ефективний спосіб запам’ятати ім’я співрозмовника – вимовити його вголос у розмові кілька разів. Це включає усвідомлене запам’ятовування, і мозок асоціює звучання імені з обличчям людини. Головне – не переборщити, інакше розмова буде звучати натягнутою, а співрозмовника здивує ваша манера спілкування.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.