Новини України. 23 березня. Відео. Півметрові щуки, коропи, окуні та дрібна плотва. Мертві рибини вкрили міське озеро в одному із найбільших мікрорайонів Івано-Франківська.

Уся риба померла

Мешканці міста б’ють на сполох, але чиновники тільки розводять руками і списують усе на природу.

Крига у водоймі скресла, тепер видно, що у цьому озері живих істот більше немає. Мертву рибу тоннами вивозить трактор.

Мешканці довколишніх будинків скаржаться на неприємний запах. Еколог за освітою та колишній рибінспектор Руслан Коцаба масову загибель риби називає не інакше, як екологічним злочином. Каже – під час зимових морозів у водоймі не вистачало кисню. Якби вчасно зробили ополонки, то живність би не задихнулася.

“Загублена водойма – як ціла екосистема. Тобто разом з жабами, всі ті ракушки, все це вмерло. За місяць це буде гниле смердюче болото. Як правило, в нормальних газдів, в нормальних господарів, таке не могло бути, якщо би робилися ополонки. Для того, щоб була циркуляція і потрапляв кисень в воду а сірководень, який піднімається від гниття, виходив”, – розповів Руслан Коцаба.

У державному управлінні охорони рибальства тільки руками розводять. Кажуть, усе через надто посушливе літо і дуже морозну зиму.

Ігор Стефурак, начальник обласного управління охорони рибальства, пояснив: “Екстремальні морози, мінус 36 градусів. Коли в нас таке було? В результаті вода промерзла більше чим на 70 см, риба просто банально замерзла. І посіви в нас загинули в Україні, ліс загинув та в кінці кінців 150 чоловік замерзло. Ну хто в цьому винуватий? В основному природа”.

Хто і як має компенсувати завдані природі збитки – у рибінспекції поки що не знають. Натомість депутати міської ради обіцяють вирішити питання на найближчій сесії. На відновлення флори і фауни міського озера планують виділити кошти з резервного фонду бюджету міста.

ВІДЕО

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.