Новини світу. 1 березня. Вимога американської влади до тютюнових компаній розміщувати на пачках сигарет і на рекламі великі графічні зображення наслідків куріння порушують свободу слова і конституцію США.

Представники тютюнового бізнесу не погодилися друкувати страшні картинки

Такий вердикт виніс у середу федеральний суд в столиці США.

Федеральне управління з питань якості продовольства і медикаментів зажадало від виробників сигарет друкувати на сигаретних пачках зображення гниючих зубів, хворих легенів і інші картинки, які свідчать про небезпеку куріння. Представники тютюнового бізнесу, природно, з цим не погодилися.

Як заявив суддя Річард Леон, який виносив вердикт, уряду не вдалося довести, що дане правило стосується лише до певного виду реклами. За його словами, якщо роз’яснення про небезпеку куріння “можна вважати вагомим аргументом, то наполягання на тому, щоб люди не купували цілком законну продукцію, таким не є».

Суддя також ухвалив, що “запобіжні ярлики”, на яких наполягала влада, занадто великі за розміром, що не відповідає зразкам, які не суперечать конституції. Крім того, на його думку, в уряду достатньо інших можливостей для того, щоб обмежити продаж сигарет. Зокрема, можна підвищити відповідні податки або вимагати друкувати на пачках фактичну інформацію.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.