Новини політики. 10 березня. «На шляху нашої євроінтеграції не буде ні щедрих субсидій, ні ейфорійних політичних заяв, ні, тим більше, консенсусу», — попередив міністр.

Вступ України до ЄС залежить від низки об’єктивних складових європейського розвитку

Україні у питанні наближення до європейських стандартів треба брати приклад з Польщі та Туреччини.

«Польська модель» зводиться до того, що держава декларує політику реформ за європейським зразком, мобілізує національний ресурс і здійснює ці реформи, отримуючи на кожному із цих кроків щедру підтримку ЄС. «Турецька модель» зводиться до того ж самого, тільки підтримка ЄС уже не є вирішальним моментом.

Про це міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко пише у своїй статті для ZN.UA.

За словами міністра, польська модель — це здійснення модернізації за критеріями ЄС у процесі набуття членства в ЄС. Турецька — це модернізація за критеріями ЄС в умовах невизначеності щодо майбутнього членства.

«За умов, в які ми поставлені, Україні потрібна європейська політика, близька до польської, ще ближча — до турецької, але все ж таки з вираженою українською специфікою», — вважає Грищенко.

Специфіка, за його словами, полягає в тому, що вступ України до ЄС залишається метою, яка залежить від низки об’єктивних складових європейського розвитку.

«Відповідно, оскільки модернізація України за європейськими критеріями залежить від нас самих, а євроінтеграція —і від нас самих, і від інших, то і наголос треба робити у першу чергу на модернізації і лише в другу — на євроінтеграції», — зазначив Грищенко.

«На шляху нашої євроінтеграції не буде ні щедрих субсидій, ні ейфорійних політичних заяв, ні, тим більше, консенсусу. Хоч би якими були наші успіхи, в ЄС завжди знайдеться „країна N“ (часто можна навіть здогадатися, яка саме), що блокуватиме нас із власних егоїстичних міркувань. Будуть ситуації, коли те, що видавалося нашим попередникам авансом, нам доведеться „вигризати“. Нова Європа буде більш егоїстичною. В ній будуть ситуації, коли навіть виражено проєвропейська Україна не матиме впливових „адвокатів“, — наголосив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.