Новини світу. 9 березня. Уряд Греції отримав згоду більшості своїх приватних кредиторів на угоду з обміну боргових зобов’язань, що дозволить країні уникнути дефолту.

Греції вдалося отримати згоду на операцію від 85% приватних власників облігацій

Для того щоб обмін відбувся, Афінам необхідно було отримати згоду не менш ніж 75 відсотків кредиторів. Греції, за попередньою інформацією, вдалося отримати згоду на операцію від 85 відсотків приватних власників облігацій, хоча Афіни й розраховували, що вдасться обміняти 90 відсотків облігацій.

Очікується, що офіційне повідомлення про досягнуті домовленості буде зроблено пізніше в п’ятницю, 9 березня.

Незадовго до крайнього терміну, що спливав о 22:00 за київським часом четверга, до обміну були пред’явлені 75 відсотків облігацій.

Реструктуризація суверенного боргу передбачає списання інвесторами 74 відсотків вкладень в грецькі борги. Завдяки найбільшій в історії угоді такого роду, держборг Греції скоротиться більш ніж на 100 мільярдів євро.

Реструктуризація боргу перед приватними кредиторами є одним з базових елементів схеми, спрямованої на запобігання безладного дефолту Греції та кризи в банківській системі ЄС.

Міжнародний валютний фонд і ЄС раніше зробили досягнення Афінами домовленостей з приватними кредиторами обов’язковою умовою для отримання Афінами 130 млрд євро фінансової допомоги. Греція повинна отримати гроші до 20 березня, коли їй потрібно погасити облігації на 14,5 мільярда євро.

Зараз Греція, чий борг дорівнює 160 відсоткам ВВП, переживає найважчу економічну кризу з часів Другої світової війни. Економіка Греції переживає спад п’ять років поспіль, а рівень безробіття, що досягає 21 відсотка, удвічі перевищує середній показник по єврозоні.

Ситуація ускладнюється тим, що заходи жорсткої економії, які вимушено вводить уряд, викликають масові протести населення Греції. Афіни, зокрема, зобов’язалися різко скоротити бюджетні витрати, скоротити 15 тисяч робочих місць в держсекторі, а також знизити мінімальну зарплату до 600 євро на місяць.

Всі три найбільших рейтингових агентства – Fitch Ratings, Moody’s і Standard & Poor’s – знизили рейтинг Греції до найнижчих рівнів, відзначивши значні збитки, які понесуть приватні інвестори.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.