Новини технологій. 30 березня. Компанія Google продемонструвала можливості свого “розумного” гібридного автомобіля Toyota Prius з автопілотом.

"Гуглмобіль" самостійно завіз водія куди треба

Для демонстрації можливостей автопілотного гібрида за кермо посадили сліпого на 95% водія – керівника Товариства сліпих Силіконової долини Стіва Махана (Steve Mahan). Перед початком поїздки фахівці Google ретельно спланували маршрут, запланувавши відвідування закусочної та пральні. Експеримент пройшов без збоїв, незважаючи на те що пан Махан не торкався ні до педалей, ні до керма.

Нагадаємо, що в оснащення машини входить лідар (LIDAR), який обертається на даху і  генерує тривимірну карту оточення автомобіля, кілька радарів для вимірювання відстані до перешкод, датчик положення на задньому колесі, що допомагає орієнтуватися в просторі, а також камери, які відстежують рухомі об’єкти на зразок пішоходів і велосипедистів.

Автомобіль здатний переміщатися без участі людини. Проте водій може в будь-який момент втрутитися, натиснувши на спеціальну кнопку, педаль гальма або почавши обертати кермо.

ВІДЕО

На сьогодні Google-машини з автопілотом наїздили в цілому більше 300 тис. кілометрів, в тому числі кілька тисяч – самостійно. Компанія сподівається, що рано чи пізно такі транспортні засоби стануть доступні людям з різними фізичними обмеженнями.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.